Hoi!
Vanaf mei 2026 verhuur ik Betty, tot die tijd gebruik ik d’r nog een tijdje. Ik ben vorig jaar met mijn kantoorbaan gestopt en besloten een mooie reis te maken met Betty. Ondanks dat ze me een paar keer heeft teleurgesteld met groot onderhoud en hoge kosten, ben ik inmiddels helemaal fan van Betty. Voor mij is dit het ultieme gevoel van vrijheid en avontuur en ik leg je graag uit waarom.
Betty heeft voor mij de ideale afmeting, 5 meter lang, 2 meter breed en 2,40 hoog. Dit betekent dat het een gemakkelijk te besturen busje is (ze rijdt heerlijk en VW motoren zijn krachtig en duurzaam), je makkelijk overal kan komen (zelfs in kleine straatjes in Marokko en Portugal, I have been there) en toch lekker in de bus kan staan en een fijne ruimte hebt.
Zoals we van onze Oosterburen kunnen verwachten hebben ze alles uitgedacht in het ontwerp van Betty. Van de gordijntjes die naadloos aansluiten op knopjes in de muur tot een zitbank met laadruimte eronder die je in 2 minuten in een bed verandert, een bed wat je erg gemakkelijk inklapt waardoor je er met 4 mensen in kan slapen (wel gezellig knus boven met 1,10 breed) zodat je veel leef en staruimte hebt en draaibare stoelen en een opklapbare eettafel waardoor je een gezellig eethoekje hebt voor 4 personen. Ondanks dat Betty niet de grootste bus, is het dus heel slim ingericht waardoor je veel laadruimte en leefruimte hebt.
Het enige wat ik mis aan Betty is een warme douche en airco. In de zomer kan het dus bij het rijden wat aan de warme kant zijn, maar met de ramen open en een waterspray vond ik dit goed te doen. Verder heeft Betty dus een wc, waterslang die je als buiten douche kan gebruiken, een zonnenpaneel en huishoud batterij waardoor je makkelijk dagen achter elkaar off grid kan staan, een omvormer zodat je ook je elektrische tandenborstel, laptop of staafmixer kan opladen/aansluiten (chill voor op afstand werken of het maken van soep/smoothies), slaapplek voor 4 personen, een koelkast, keuken met 2 pitjes op gas, een fietsendrager, schoonwatertank van 60 liter (goed voor 3-4 dagen, afhankelijk van je verbruik) en genoeg laadruimte voor eten en bagage.
Ik heb met Betty op de mooiste plekjes gestaan en gun dat anderen ook. Laat me weten waar je naar op zoekt bent en dan hebben we contact! Ik heb veel met Betty meegemaakt dus kan je alles over d’r uitleggen en verwacht dat je respectvol met Betty omgaat. Ik wil d’r graag nog lang houden!
Dus klaar voor avontuur? Betty ook!